Nasz poradnik. Jak sadzić rośliny w donicach Lechuza.

 

Donice z systemem nawadniania Lechuza zapewniają optymalne warunki do wzrostu roślin. Sadzenie w donicach jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy ogrodniczej.

Donice Lechuza to innowacyjne pojemniki z systemem nawadniania, który zapewnia roślinom optymalne warunki wzrostu. W tym artykule znajdziesz poradnik krok po kroku, jak sadzić rośliny w tych donicach. 

Krok 1: Wybór donicy Lechuza

Wybierz odpowiednią donicę Lechuza do swoich potrzeb. Upewnij się, że rozmiar donicy odpowiada wielkości rośliny, którą zamierzasz posadzić. Donice Lechuza są dostępne w różnych kształtach i kolorach, więc możesz dobrać taką, która pasuje do Twojego wnętrza. Rozmiar donic zwykle występuje w jej nazwie np. Lechuza Canto 30 czy Lechuza Classico 50.

Krok 2: Przygotowanie donicy

1. Rozpakowanie: Wyjmij donicę Lechuza z opakowania i sprawdź, czy wszystkie elementy są w komplecie, w tym wkład wewnętrzny donicy, separator i wskaźnik poziomu wody. Każdy z modeli donic Lechuza różni się konstrukcją a pełną informację co wchodzi w skład kompletu znajdziesz na załączonej do donicy instrukcji jej składania.

2. Separator: Umieść separator na dnie donicy. Separator oddziela podłoże od zbiornika na wodę, co pozwala na efektywne nawadnianie. Niektóre mniejsze donice Lechuza nie posiadają separatora ale stosują uproszczony sznurkowy system nawilżania podłoża.

3. Keramzyt: Na separatorze rozłóż warstwę keramzytu, który pomoże w drenażu i zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza w strefie korzeniowej.

Krok 3: Przygotowanie podłoża

Użyj odpowiedniego podłoża do rodzaju rośliny, którą sadzisz. W większości przypadków można użyć uniwersalnej ziemi do roślin doniczkowych. Możesz także dodać odrobinę perlitu lub wermikulitu, aby poprawić drenaż i strukturę podłoża.

Krok 4: Sadzenie rośliny

1. Wsadzenie rośliny: Wyjmij roślinę z jej oryginalnej doniczki. Jeśli korzenie są mocno zrośnięte, delikatnie je rozdziel.

2. Umieszczenie w donicy: Umieść roślinę w donicy na warstwie keramzytu. Upewnij się, że roślina jest ustawiona na odpowiedniej wysokości.

3. Dodanie podłoża: Dosypuj podłoże wokół rośliny, delikatnie ugniatając, aby usunąć powietrze i zapewnić stabilność. Upewnij się, że poziom podłoża znajduje się kilka centymetrów poniżej krawędzi donicy.

Krok 5: System nawadniania

1. Wskaźnik poziomu wody: Umieść wskaźnik poziomu wody w dedykowanym otworze.

2. Napełnienie zbiornika: Napełnij zbiornik wodą przez otwór do napełniania, aż wskaźnik poziomu wody pokaże maksymalny poziom. System Lechuza zadba o odpowiednie nawadnianie rośliny przez długi czas.

Krok 6: Pielęgnacja rośliny

1. Nawadnianie: Monitoruj wskaźnik poziomu wody i napełniaj zbiornik, gdy poziom wody jest niski. System Lechuza umożliwia nawadnianie roślin nawet przez kilka tygodni bez konieczności częstego podlewania. W pierwszych 2 tygodniach po posadzeniu roślin podlewaj je klasycznie. Później uzupełniaj tylko system nawadniający.

2. Nawożenie: Regularnie nawoź rośliny, używając nawozów dostosowanych do ich potrzeb. Możesz stosować nawozy w płynie lub w granulkach, dodając je do podłoża.

3. Światło i temperatura: Umieść donicę w miejscu, które zapewnia odpowiednie warunki świetlne i temperaturowe dla konkretnej rośliny.

Donice Lechuza to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić swoim roślinom optymalne warunki wzrostu z minimalnym nakładem pracy. Dzięki systemowi nawadniania, Twoje rośliny będą zdrowe i piękne przez cały rok. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać poziom wody i dostosowywać pielęgnację do indywidualnych potrzeb roślin.

Mogą Cię także zainteresować

Jak prawidłowo uprawiać Orchidee. Poradnik Lechuza.

Jak prawidłowo uprawiać Orchidee. Poradnik Lechuza.

Storczyki są przepiękne, dostępne w wielu kolorach i doskonale sprawdzają się jako dekoracje parapetów. Niemiecka marka Lechuza pomoże Ci ożywić Twoje storczyki! Oto zalecane instrukcje pielęgnacji, a także wskazówki, jak łatwo posadzić te kwitnące piękności w odpowiednich doniczkach ze storczykami. Zaprojektowana specjalnie dla tych cennych gatunków tropikalnych, doniczka...
Podświetlane donice Lechuza Canto LED. Idealne do domu i na taras.

Podświetlane donice Lechuza Canto LED. Idealne do domu i na taras.

Jeśli chcesz, aby Twoje rośliny były nie tylko piękne, ale także optymalnie oświetlone i zadbane, to donice Lechuza Canto LED są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Ta elegancka kolekcja donic nie tylko podkreśla styl przestrzeni, w której się znajduje, ale także zapewnia najlepsze warunki wzrostu dla Twoich roślin. Dzięki jej innowacyjnemu wyglądowi i funkcjonalności, donica...
Donice Lechuza. Idealne do domu na taras i balkon.

Donice Lechuza. Idealne do domu na taras i balkon.

Donice niemieckiej marki Lechuza to nowoczesne i stylowe rozwiązanie dla miłośników roślin, które łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Nasze donice wyróżniają się zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, trwałością oraz innowacyjnym systemem nawadniania, który pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu wilgoci w podłożu przez długi czas. Donice Lechuza są...
Donice Lechuza Balconera. Idealne rozwiązanie dla Twojego balkonu

Donice Lechuza Balconera. Idealne rozwiązanie dla Twojego balkonu

Czy marzysz o pięknie kwitnącym balkonie, pełnym kolorowych kwiatów i bujnej zieleni? Donice Lechuza Balconera są idealnym rozwiązaniem, które pomoże Ci stworzyć wymarzony ogród na balkonie. Dzięki zaawansowanemu systemowi nawadniania oraz eleganckiemu designowi, Lechuza Balconera to must-have dla każdego miłośnika roślin. Jeśli szukasz idealnych donic na balkon, które...