Stoliki Eva Solo Savoye. Piękno odpowiedzialnej ekologicznie produkcji.

 

Kiedy wybierasz stół z kolekcji Eva Solo Savoye, inwestujesz nie tylko w ponadczasowy design i rzemiosło najwyższej jakości, ale także w meble wykonane z poszanowaniem zasobów naturalnych.

W nowoczesnej produkcji zrównoważony rozwój jest wyzwaniem numer jeden. Producenci mają swego rodzaju obowiązek tworzyć produkty trwałe, nadające się do recyklingu i przyjazne dla środowiska. Duńska marka Eva Solo stara się wybierać najlepsze materiały, biorąc pod uwagę ich jakość, trwałość oraz pozytywny wpływ na odpowiedzialną produkcję.

Kolekcja stolików Savoye jest doskonałym tego przykładem. Obejmuje elegancką kolekcję stolików kawowych i bocznych w różnych rozmiarach i wzorach. Z dokładnym uwzględnieniem właściwości materiałów, procesów produkcyjnych oraz ich wpływu na środowisko, te stoły zostały opracowane jako zrównoważona i ekologiczna alternatywa, która nie rezygnuje z jakości i estetyki.

Blaty stołów Savoye są wykonane z certyfikowanego drewna dębowego FSC® lub w 100 procentach z naturalnej ceramiki. Oba materiały zostały wybrane ze względu na ich przyjazność dla środowiska, trwałość i ekskluzywny wygląd. Nogi i rama stołów są wykonane z recyklingowanego aluminium, co nadaje stołom nowoczesny i lekki wygląd.

Estetyka, funkcja i modularność

Rene Hougaard, projektant kolekcji Savoye, zyskał reputację jednego z najbardziej zaufanych i poszukiwanych projektantów mebli w Skandynawii. Dzięki swojemu innowacyjnemu studio projektowemu, ARDE Design Studio, przyjmuje unikalne, holistyczne podejście do procesu projektowania, biorąc pod uwagę cały łańcuch wartości produktu.

Inspiracją dla kolekcji Savoye było ikoniczne źródło: Villa Savoye. Budynek ten, zaprojektowany przez architekta Le Corbusiera i znajdujący się na obrzeżach Paryża, uważany jest za jedno z najważniejszych osiągnięć architektury modernistycznej XX wieku oraz definitywny przykład stylu międzynarodowego.

W hołdzie funkcjonalizmowi Villa Savoye, Hougaard zaprojektował stół, który łączy estetykę, funkcję i konstrukcję. Kolekcja Savoye charakteryzuje się modularnością. Niezależnie od tego, czy szukasz pojedynczego stolika kawowego, kilku stolików bocznych, czy skomplikowanego układu do swojego salonu, kolekcja Savoye oferuje elastyczność, która pozwala na tworzenie unikalnych aranżacji dostosowanych do twoich specyficznych potrzeb.

Stoły Savoye są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Wspólną cechą stołów jest staranny wybór materiałów oraz zaokrąglony, organiczny design. Dzięki starannie wyważonemu i stonowanemu wzornictwu, stoły Savoye wnoszą harmonijną i ponadczasową atmosferę do każdego wnętrza.

Drewno certyfikowane FSC®

Blaty stołów Savoye z litego dębu są certyfikowane FSC®. To gwarancja, że drewno pochodzi z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny. Forest Stewardship Council® (FSC®) to międzynarodowa, organizacja non-profit, która dba o naturalną regenerację lasów oraz ochronę ich flory i fauny.

Certyfikat FSC® przyczynia się do realizacji 14 z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, w tym tych dotyczących działań na rzecz klimatu, ochrony bioróżnorodności i odpowiedzialności społecznej. Zasady wynikające z certyfikacji zapewniają, że pracownicy leśni otrzymują odpowiednie szkolenia, sprzęt ochronny i uczciwe wynagrodzenie.

Certyfikat FSC® oznacza produkcję zgodną z rygorystycznymi normami. Przyczynia się to do długoterminowego zdrowia i wzrostu lasów. Wybierając produkt certyfikowany FSC®, taki jak stoły Eva Solo Savoye, wspierasz zrównoważone zarządzanie lasami, które szanuje zarówno środowisko, jak i związane z nim społeczności.

Blaty ceramiczne

Jeśli szukasz blatu wykonanego z organicznych materiałów, które nie są drewnem, marmurem ani granitem, blaty ceramiczne są oczywistym wyborem.

Blaty ceramiczne są wykonane z kombinacji minerałów, w tym piasku, skalenia, gliny i naturalnych pigmentów kolorystycznych. Mieszanka jest prasowana i wypalana w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza. Wszystkie używane minerały są w 100 procentach naturalne i mogą być poddawane recyklingowi bez dodatku kleju czy innych syntetycznych komponentów.

Blaty ceramiczne z kolekcji Eva Solo Savoye są nie tylko piękne i naturalne, ale także jednymi z najbardziej trwałych na rynku. Dekoracyjna powierzchnia jest odporna na zarysowania i wysoką temperaturę, odporna na działanie kwasów i łatwa do czyszczenia oraz konserwacji – stół zazwyczaj można wyczyścić zwykłym mydłem i wodą.

Recyklingowane aluminium

Nogi i ramy stołów Savoye są wykonane z aluminium – metalu, który dodaje produktowi wartości zarówno podczas użytkowania, jak i recyklingu. Aluminium łączy niską wagę z wysoką wytrzymałością i doskonałą odpornością na korozję, co skutkuje lekkimi, solidnymi ramami stołów o długiej żywotności.

Do produkcji stołów Savoye używane jest wyłącznie recyklingowane aluminium. Recyklingowany materiał jest równie wytrzymały i trwały jak aluminium pierwotne, ale ma znacznie lepszą efektywność CO2.

Gdy aluminium jest poddawane recyklingowi poprzez przetapianie, oszczędza się 95 procent energii potrzebnej do produkcji nowego metalu pierwotnego. Znacząco zmniejsza to wpływ na klimat związany z pierwotną produkcją.

Wybierając recyklingowane aluminium, nie tylko oszczędzamy energię, ale także chronimy ograniczone zasoby planety. Aluminium można przetapiać wielokrotnie bez utraty wytrzymałości czy trwałości. W rzeczywistości, aż 75% całego aluminium kiedykolwiek wyprodukowanego jest wciąż używane.

Mogą Cię także zainteresować

Eva Solo Carry. Minimalistyczny stojak na telewizor.

Eva Solo Carry. Minimalistyczny stojak na telewizor.

W dzisiejszym świecie designu wnętrz, minimalistyczne podejście często wygrywa serca miłośników nowoczesnych i eleganckich przestrzeni. Doskonałym przykładem tego trendu jest stojak na telewizor Eva Solo Carry – połączenie prostoty, funkcjonalności i stylu, które przekształca każdy salon w estetyczne arcydzieło. Stojak na telewizor Eva Solo Carry to nie tylko funkcjonalny...
Poznaj nową kolekcja mebli Yuuga od Eva Solo.

Poznaj nową kolekcja mebli Yuuga od Eva Solo.

Skandynawski minimalizm i doskonała jakość materiałów i wykonania to cechy najnowszej kolekcji mebli Yuuga od duńskiej marki Eva Solo. Krzesła stołowe, hokery oraz fotele z tej kolekcji nie tylko emanują prostotą, ale także zapewniają niezrównaną wygodę użytkowania dzięki ergonomicznemu designowi i starannie dobranym materiałom. Kolekcja mebli Yuuga od Eva Solo to propozycja...
Elegancja i funkcjonalność. Munari Modena dla nowoczesnych przestrzeni.

Elegancja i funkcjonalność. Munari Modena dla nowoczesnych przestrzeni.

W kolekcji Munari Modena, śladami włoskiego miasta Modena, znanej z luksusowych marek samochodowych, znajdziesz luksusowe meble RTV, charakteryzujące się ponadczasowym designem i niezrównaną jakością. Od 1977 roku, marka Munari króluje na rynku jako jedna z czołowych producentów mebli RTV w Europie, a ich specjalizacją są szafki audio i video. Szafki RTV Munari Modena. Główne...
Meble RTV z kolekcji Ravenna włoskiej marki Munari. Włoski styl w Twoim salonie.

Meble RTV z kolekcji Ravenna włoskiej marki Munari. Włoski styl w Twoim salonie.

W świecie nowoczesnego designu wnętrz, meble odgrywają kluczową rolę, a kolekcja Ravenna włoskiej marki Munari stanowi doskonały przykład, jak funkcjonalność może iść w parze z estetyką. Kolekcja ta, dedykowana szczególnie do salonów i przestrzeni multimedialnych, wprowadza do wnętrz minimalistyczny, a zarazem elegancki styl, który z pewnością przyciągnie uwagę każdego...