Stwórz własną zieloną ścianę z niemiecką marką Lechuza.

 

Zielone ściany, znane również jako "żywe ściany", stają się coraz bardziej popularne zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych. Nie tylko stanowią one wyjątkowy element dekoracyjny, ale również przynoszą liczne korzyści zdrowotne i środowiskowe. Dzięki nim można poprawić jakość powietrza, zwiększyć wilgotność w pomieszczeniach, a także stworzyć przyjazne i relaksujące otoczenie. Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej praktycznych sposobów na stworzenie zielonej ściany jest wykorzystanie systemu donic Lechuza.

Czym jest system donic Lechuza

Jedną z najciekawszych propozycji niemieckiej marki Lechuza jest system donic, dzięki któremu można stworzyć własną zieloną ścianę. Głównym elementem systemu jest listwa ścienna oraz uchwyty magnetyczne do zawieszania donic. Ten innowacyjny system pozwala na łatwe i szybkie zamontowanie donic w dowolnym miejscu, tworząc efektowną i funkcjonalną zieloną ścianę.

Donice Lechuza do tworzenia zielonej ściany

Do stworzenia kompozycji ściennej Lechuza oferuje kilka rodzajów donic, które idealnie nadają się do tego celu. Są to:

 • Lechuza Cube Glossy: Donice o błyszczącym wykończeniu, które dodają elegancji każdemu wnętrzu.
 • Cube Color: Donice dostępne w różnych kolorach, umożliwiające tworzenie żywych i kolorowych kompozycji.
 • Cube Triple: Donice umożliwiające uprawę trzech roślin jednocześnie, co pozwala na tworzenie bardziej złożonych i bogatych aranżacji.

Zalety systemu donic Lechuza

 • Łatwość montażu: System listwy ściennej i uchwytów magnetycznych sprawia, że montaż donic jest niezwykle prosty i szybki.
 • Estetyka: Różnorodność donic oraz ich nowoczesny design pozwalają na stworzenie kompozycji, które doskonale wpasują się w każde wnętrze.
 • Praktyczność: Wbudowany system nawadniania w donicach Lechuza dba o odpowiednie nawodnienie roślin, co minimalizuje konieczność częstego podlewania.
 • Personalizacja: Możliwość wyboru donic w różnych kolorach pozwala na tworzenie kompozycji zarówno monochromatycznych, jak i pełnych żywych barw.

Jak stworzyć własną zieloną ścianę z Lechuza

 • Wybór miejsca: Zdecyduj, gdzie chcesz zamontować swoją zieloną ścianę. Może to być kuchnia, salon, biuro czy nawet łazienka.
 • Zakup systemu: Zaopatrz się w listwę ścienną, uchwyty magnetyczne oraz wybrane modele donic Lechuza.
 • Montaż listwy: Zamontuj listwę ścienną na wybranej powierzchni, zgodnie z instrukcją producenta.
 • Sadzenie roślin: Posadź wybrane rośliny w donicach i ciesz się zielonym, relaksującym otoczeniem.
 • Zawieszenie donic: Przyczep donice do listwy za pomocą uchwytów magnetycznych, tworząc wymarzoną kompozycję.

Lechuza zielona ściana. Podsumowanie.

Tworzenie zielonej ściany za pomocą systemu donic Lechuza to świetny sposób na wprowadzenie natury do wnętrza domu lub biura. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Lechuza, montaż i pielęgnacja roślin są niezwykle proste, a efekt końcowy – spektakularny. Niezależnie od tego, czy preferujesz eleganckie, monochromatyczne kompozycje, czy pełne kolorów, żywe aranżacje, system donic Lechuza pozwala na stworzenie zielonej ściany idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb i gustu.

Mogą Cię także zainteresować

Poznaj meble ogrodowe Lechuza. Komfort w Twoim ogrodzie.

Poznaj meble ogrodowe Lechuza. Komfort w Twoim ogrodzie.

Meble ogrodowe to nie tylko element dekoracyjny naszego ogrodu, ale również praktyczne rozwiązanie, które pozwala na wypoczynek i relaks na świeżym powietrzu. Korzystamy z nich, aby odpocząć po ciężkim dniu pracy lub spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Niemiecka marka Lechuza jest tradycyjnie kojarzona z donicami do domu i ogrodu. Dzisiaj chcemy jednak zwrócić Waszą uwagę...
Nowe elementy kolekcji Lechuza Yula już dostępne w All4home

Nowe elementy kolekcji Lechuza Yula już dostępne w All4home

Lifestylowa kolekcja donic Lechuza Yula powiększa się o stylowe wazony. Dodatkowo, ze względu na dużą popularność tej kolekcji dodano nowy kolor. Teraz produkty Yula dostępne są w trzech kolorach. Do szarego i zielonego dołączył kolor złoto-perłowy. Lechuza Yula to doskonały element dekoracyjny, który wpasuje się do każdego wnętrza, a także świetny pomysł dla miłośników...
Donice Lechuza. Idealne do domu na taras i balkon.

Donice Lechuza. Idealne do domu na taras i balkon.

Donice niemieckiej marki Lechuza to nowoczesne i stylowe rozwiązanie dla miłośników roślin, które łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Nasze donice wyróżniają się zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, trwałością oraz innowacyjnym systemem nawadniania, który pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu wilgoci w podłożu przez długi czas. Donice Lechuza są...
Karmniki i poidełka dla ptaków. Stwórz klimat dla zwierząt w Twoim ogrodzie.

Karmniki i poidełka dla ptaków. Stwórz klimat dla zwierząt w Twoim ogrodzie.

Karmniki i poidełka dla ptaków, pomagają utrzymać naturalną równowagę ekologiczną w ogrodzie, zapewniając ptakom stały dostęp do wody i pożywienia. Wiele gatunków ptaków cierpi z powodu braku dostępu do wody w czasie suszy lub w okresach zimowych, kiedy woda zamarza. Korzystanie z karminików i poidełek dla ptaków to także świetny sposób na obserwowanie różnych gatunków...