Nóż Santoku Yaxell Zen 16.5 cm

  • Dodaj do przechowalni:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: YX35501
  • Marka: Yaxell
  • Dostępność: Zwykle wysyłamy w 1-2 dni robocze

  • 729,00 zł
  • szt.

PRODUKT BEZ PROMOCJI? ODKRYJ KOD RABATOWY 5%!

KUP TERAZ I STWÓRZ SWÓJ WYMARZONY DOM.
ZRÓB TO TERAZ W 3 PROSTYCH KROKACH.

WYBIERZ WYGODNĄ DOSTAWĘ.
Twoje zakupy dostarczymy do Paczkomatu lub do domu kurierem DPD lub Inpost.
Jeśli zrobisz zakupy powyżej 300 zł pokryjemy koszt dostawy.

ZAPŁAĆ PROSTO I BEZPIECZNIE.
Wybierz płatność przez system Przelewy24, PayU lub przelew bankowy. Możesz także skorzystać z płatności odroczonej i ratalnej PayPo. Dostępne są także nieoprocentowane raty 0% przez system PayU.

CIESZ SIĘ PRAWEM ZWROTU DO 14 DNI.
Dobrze wybrałeś. Jeśli jednak zwrócisz produkt w terminie do 14 dni otrzymasz pełny zwrot.

Nóż Santoku Yaxell Zen 16.5 cm. Precyzja i harmonia japońskiego rzemiosła.

Nóż Santoku Yaxell Zen to mistrzowskie połączenie tradycji japońskiego kowalstwa z nowoczesną technologią i elegancją formy. Marka Yaxell, założona w 1932 roku, od ponad 90 lat tworzy noże najwyższej klasy, używane przez najlepszych szefów kuchni, profesjonalnych kucharzy i miłośników gotowania na całym świecie. Na przestrzeni lat produkty Yaxell były wielokrotnie nagradzane tytułem najlepszego noża kuchennego w Niemczech, Szwecji, Danii i USA, potwierdzając swoją pozycję w światowej czołówce.

Ostrze wykonano z rdzenia ze stali nierdzewnej VG10 „super stainless steel”, pokrytego z obu stron 18 warstwami stali o różnej twardości, tworząc w sumie 37-warstwową stal damasceńską. Proces ten zapewnia nożowi wyjątkową ostrość, elastyczność i odporność na korozję. Twardość ostrza wynosi 61 HRC w skali Rockwella. Charakterystyczne młotkowane wykończenie tsuchime nadaje mu niepowtarzalny wygląd i zapobiega przywieraniu składników podczas krojenia. Nóż Santoku o długości 16.5 cm to wszechstronne narzędzie kuchenne, idealne do krojenia warzyw, mięsa, ryb i ziół – jego nazwa w języku japońskim oznacza „trzy zalety”.

Rękojeść wykonano z czarnego materiału Canvas-Micarta, zatwierdzonego przez FDA. Jest to połączenie żywicy i lnu – wyjątkowo trwałe, odporne na wilgoć i w pełni higieniczne tworzywo, które zachowuje elegancki wygląd przez dziesięciolecia. Całość wieńczy perfekcyjne wyważenie, zapewniające komfort i kontrolę przy każdym ruchu.

Cechy noża Santoku Yaxell Zen 16.5 cm

  • Rdzeń ostrza ze stali nierdzewnej VG10 „super stainless steel”
  • 37-warstwowa stal damasceńska (18 warstw z każdej strony rdzenia)
  • Twardość 61 HRC – ekstremalna ostrość i trwałość krawędzi tnącej
  • Młotkowane wykończenie tsuchime – zapobiega przywieraniu produktów
  • Rękojeść z czarnej Canvas-Micarty – odporna na wilgoć i higieniczna
  • Ergonomiczny kształt zapewniający wygodę i precyzyjną kontrolę
  • Ręcznie wykonany w Japonii (miasto Seki)

Dane techniczne

Marka: Yaxell Japan
Seria: Zen
Typ: japoński nóż Santoku
Materiał ostrza: stal damasceńska (rdzeń VG10 + 36 warstw stali nierdzewnej)
Twardość: 61 HRC Rockwell
Długość ostrza: 16.5 cm
Materiał rękojeści: czarna Micarta (Canvas-Micarta)
Wykończenie ostrza: młotkowane tsuchime
Waga: 0.320 kg
Wymiary opakowania: 38 × 8.5 × 2.2 cm
Pielęgnacja: Mycie ręczne. Nie używać w zmywarce
Przeznaczenie: krojenie warzyw, mięsa, ryb i ziół

Informacje o bezpieczeństwie produktu Informacje o producencie